From The Mana World

Ten artykuł zawiera informacje dla graczy oraz osób zainteresowanych grą The Mana World rEvolt. If you're interested for the Classic game, please go to the Classic portal.

This article is for reference purpose

The features described in this article are already implemented in the game. The article should describe how a certain aspect of the game currently works. You may of course edit this article to improve the description of the circumstances. Your opinions or improvement suggestions about the described aspects themself are of course appreciated, too. But please put these on the discussion page of this article to keep facts and fiction separated.


Zasady i etykiety

Poza Reguły gry, zalecamy następującą etykietę:

 1. Nie upuszczaj kradnie bez upoważnienia (kropla: zabierz przedmioty upuszczone przez potwora, którego ktoś inny zabił).
 2. Nie zabijaj-ukradnij bez zgody (kill-steal: zabij potwora, ktory inny walczy z łatwym expem).
 3. Bądź grzeczny, poświęć trochę czasu, aby pozdrowić ludzi, zanim zapytasz o coś, postępuj zgodnie z tą samą etykietką podczas rozmowy, jak to miało miejsce w prawdziwym życiu.
 4. Nie rób innych osobom, ponieważ nie chcesz robić tego dla siebie.

Domyślne formanty

Klawiatura

Key Action
Arrow Keys Ruszaj się
Ctrl or A + X atak
F1 Włącz obsługę online
F2 Przełączyć okno profilu
F3 Włącz okno zapasów
F4 Przełączać okno wyposażenia
F5 Przełącz okno umiejętności
F6 Przełącz mapę mini
F7 Włącz okno czatu
F8 Przełączyć pasek skrótów
F9 Pokaż okno ustawień
F10 Włącz okno debugowania
Alt+0--Alt+9, - & + Pokaż emotikony
S or Alt+S Usiądź, wstań
Alt+F Włączenie funkcji wykrywania błędów
Alt+T Włącz ignorowanie / dopuszczenie transakcji przychodzących
Alt+P zrobić zrzut ekranu
A Docelowy najbliższy potwór
H Ukryć wszystkie nieprzylepne okna
G or Z Odbierz przedmiot
Enter Skoncentruj okno czatu / wyślij wiadomość
Shift Przytrzymaj go podczas ataku, aby zablokować cel do ataku automatycznego

Wskazówka: Klawisze wymienione w tym miejscu są domyślnymi klawiszami. Aby zmienić klucze, przejdź do konfiguracji -> klawiatury.

Mysz

Key Action
Left-click (on character) Atak
Left-click (on item) Chodzić i podnieść
Right-click (on character) Menu kontekstowe
Left-click (on ground) Przechodzić w stronę kursora

Wskazówka:

 • Używając myszy do poruszania się, Twoja postać automatycznie użyje algorytmu do przeszukiwania ścieżki do najbliższego położenia wskaźnika myszy.
 • Kliknij lewym przyciskiem, aby wykonać domyślną akcję: chodź, podnieś przedmiot, atak potwora i porozmawiaj z NPC (kliknij na ich nogi).
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe (handel, atak, zaprzyjaźnienie, ...). Trzymanie [Lewy Shift] zapobiega chodzeniu podczas ataku.

Pierwsze kroki

Kiedy po raz pierwszy wpiszesz "The Mana World" na domyślnym serwerze (obecnie server.themanaworld.org), zauważysz stosunkowo czysty interfejs, który ma kilka przycisków. Większość z nich jest objaśniająca, chociaż zauważ, że nie wszystkie okna mają przycisk zamykania. Musisz kliknąć na przycisk X, aby je zamknąć (zakładając, że je otworzyłeś). W celu zamknięcia mapy w pliku Readme znajduje się klawisz skrótu. Jeśli masz wątpliwości, naciśnij F1.

Zrodziłeś się w Candor Island, pięknej wyspie po raz pierwszy! Gratulujemy i witamy w świecie Mana. Natychmiast Sorfina porozmawia z tobą. Następnie nauczysz się grać i używać poleceń. Otrzymasz także koszulkę bawełnianą w szufladzie, która jest blisko Ciebie. Otwórz swój magazyn (F3) i kliknij koszulkę bawełnianą, a następnie kliknij zakładkę Equip. Koszula Bawełniana pozwala na pół naga zamiast naga. To również zwiększy twoją obronę. Trochę później dostaniesz Nóż, który będzie przydatny do zabijania potworów takich jak Maggots.

Zdobywasz poziomy, zabijając potwory. Zabijanie potworów jest tym, co zwykle robisz, więc lepiej się przyzwyczaisz. Możesz kliknąć na potwora lub skierować najbliższy, naciskając "A" i "Ctrl", aby zaatakować. Łatwo jest pokonać potwora, jeśli trafisz na cel i naciśnij "Shift" i "Ctrl" razem. To sprawi, że atakujesz automatycznie, gdy nie będziesz się ruszać. Zacznij od zabijania robaków, małych białych rzeczy, które biegną w liczbach. Jeśli pasek zdrowia zacznie migać na czerwono, nigdy się nie boisz - jest dama przy bramie o nazwie Elanore (na południe od miejsca, gdzie się znajdujesz), która uzdrawi Cię za darmo. Ale pamiętaj, że nie będzie w stanie uzdrowić cię na zawsze. Jest to proces routingu, za pomocą którego będziesz mógł przyzwyczaić się do: - zabijania robaków, uzdrawiania, zabijania robaków.

NPC (postacie niemożliwe do odtworzenia) to znaki na serwerze. Możesz łatwo rozpoznać je według ich szaro-niebieskiego imienia. Możesz kliknąć na nich, aby porozmawiać z nimi. Niektóre z nich mają zadania, które można osiągnąć, inni mogą sprzedawać rzeczy i kupić rzeczy od ciebie, a inni mogą cię uzdrawiać. Jeśli idziesz w prawo iw dół przez bramę, skąd zaczyna się, NPC o nazwie Elanore uzdrawi Cię za darmo, aż dojdziesz do Poziomu 20. Zauważ, że jeśli zaatakujesz przytrzymując klawisz Ctrl, możesz go wyleczyć, klikając Jej w tym samym czasie. Pomoże to przyspieszyć przez pierwsze 20 poziomów, zwalczając gobliny pożarowe.

Kiedy zabijesz potwora, umiera i wygląda martwy przez kilka sekund. Może upuścić przedmiot. Możesz stać na górze elementu i nacisnąć "G" lub "Z", aby otrzymać przedmiot. Jeśli chcesz go używać, to jest w magazynie. Jeśli nie możesz używać ani wyposażyć go, może to być przedmiot z questami lub bezużyteczny przedmiot. Bezużyteczne przedmioty mogą być sprzedawane każdemu NPC, który kupuje i sprzedaje przedmioty, takie jak Neko. Chociaż różne sklepy sprzedają w różnych cenach, wszystkie kupują od ciebie w tej samej cenie. Ceny te są wymienione dokładnie w Item Reference. Jeśli nie masz pewności, czy przedmiot jest bezużyteczny czy potrzebny do zadania, zachowaj go i poproś więcej doświadczonych graczy. Niektóre elementy oznaczone jako Bezużyteczne mogą rzeczywiście mieć określony cel w określonym momencie, np. W przypadku questów sezonowych czy tylko w innych momentach.

Od samego początku można od razu zacząć zdobywać podstawowe umiejętności (prezentowane na stronie [[Umiejętności]). Dają Ci potrzebne umiejętności, umiejętności, które używasz codziennie.

Naciśnij "S", aby usiąść. Powoduje to szybsze odzyskiwanie danych. Można również przytrzymać klawisz "Alt" i nacisnąć dowolny z cyfr od 1 do 0, a także symbol minus, aby emotować.

Oprócz wyspy Candor, w której zaczynasz, w The Mana World jest kilka różnych obszarów. Będziesz miał okazję samodzielnie znaleźć te obszary. Istnieje wiele różnych broni, których możesz użyć, poza tym, od czego zacząć. Trzymaj oczy w dowolnych sklepach, z którymi się spotykasz (robaki również upuszczają coś przydatnego - sztylet, który uderza znacznie więcej niż nóż, na którym się zaczynasz) (więcej informacji na ten temat można znaleźć w Item Reference.

Podnieś swoje statystyki

 • Kiedy osiągniesz poziom w The Mana World, otrzymujesz punkty, które możesz dystrybuować w miarę swoich potrzeb pomiędzy różnymi Stats.
 • Zasadniczo tylko dwie drogi są korzystne w perspektywie długoterminowej, a wspólnota odnosi się do nich jako Warrior (lub Melee) i Archer (lub Ranged). "Nie jest skuteczny być magicznym użytkownikiem aż do wysokich poziomów. Poziom 70 jest idealny, aby zacząć jako mag.
 • Zawsze staraj się utrzymywać statystyki w wielokrotnościach 5. Otrzymujesz premię, jeśli Twoje statystyki są wielokrotnością 5. Aby uzyskać więcej informacji na temat statystyk, zobacz stronę Statystyki.
 • Możesz zawsze eksperymentować ze statystykami i sprzętem łatwo na serwerze testowym. Polecam najpierw przetestować statystyki w serwerze testowym.

Zajęcia

TMW nie ma żadnej klasy do wyboru, ale większość definiuje Wojownik, Archer i Mag w oparciu o ich statystykę i sprzęt. Można zbudować statystyki, które będą [Archer], Wojownik i Mag jednocześnie ze zmianą sprzętu, ale zużywają więcej punktów stat. Dla początkujących i innych nowych graczy zaleca się rozpoczęcie jako Wojownik, a następnie przekonwertowanie na Archer na poziomie 30 po zakończeniu Bandit Quest. Możesz rozpocząć jako Mag na poziomie 70 po zakończeniu Cindy Quest.

Wojownik używa broni lub miecza, aby walczyć. Aby uzyskać więcej szczegółów odwiedź Warrior.

 • Archer 'jest łatwy do odtworzenia i może szybko się zwiększyć. Archer używa łuku i strzałek. Więcej informacji można znaleźć na stronie Archer.
 • Mage używa magii do walki i uzdrowienia. Łatwiej jest grać Mag na wysokim poziomie. Więcej informacji można znaleźć na stronie Mage.

Zresetuj statystyki

Malivox i [Wyara] są NPC s, którzy mogą zresetować Twoje punkty stanu. Więc jeśli chcesz zmienić swoją klasę, może przypadkowo wzbudzisz INT zamiast DEX, lub co chcesz, abyś chciał redystrybucji swoich punktów statusu, po prostu odwiedź ich.

Magia

Zobacz artykuł o nazwie Magia.

Szybki przewodnik

 • LVL 1-15:
  • Uśmierć robaki i sporadycznie skorpiona.
  • Zabij gobliny pożarowe, a można uzdrawiać za darmo z Elanore w Tulimshar lub pielęgniarkę w Hurnscald (uleczą się tylko wtedy, gdy jesteś niższy niż poziom 20).
 • LVL 13-28:
  • Zabij różiny, aby uzyskać Scythe [Przeczytaj poniżej].
  • Uzupełnij część kopalni w Tulimshar Quests, aby uzyskać "Short Bow"
  • Zabij nietoperze, różowce, wiewiórki i puszyste. (Fluffies dają najlepsze średnie doświadczenie.)
  • Rozważyć część [Raging Skill], w stronę wyższego końca tego zakresu.
 • LVL 25-40:
  • Zabij zielone slimes, slimes morza, olbrzymich robaków i czerwonych skorpionów. (Zielone slimy dają najlepsze średnie doświadczenie)
  • Zrób Bandit Quest, zacznij Forest Bow Quest, Wooden Shield Quest
  • Uruchom Magiczne questy
  • Zaoszczędź GP, żelazne rudy i węgle, aby uzyskać Light Platemail (+25 DEF) i Silk Headband (+10) (5000 GP).
  • (Zapisz surowe kłody i GP, zdobądź las Bow jeśli chcesz łucznictwo).
  • ucz się podstawowego ustawiania ostrości umiejętności
 • LVL 38-50:
  • Zabij żółte szlamowate, czerwone szlamowce, czarne skorpiony i pająki (Red Slimes dają najwięcej pieniędzy).
 • LVL 45-60:
  • Zabij kwiaty, złe grzyby, węże, pająki.
  • Zdobądź żelazne kaski.
  • Zakończ zadania i kolekcję rzadkich kropli.
  • Rozpocznij podróż do bagien i cmentarza.
 • LVL 61-90:
  • Zdobądź Setzer i najlepszą zbroję.
  • Z 75-80 poziomów, poluj terranity w Terranite Cave i wypełnij misję Terranite Armor w Heathin.
  • Z poziomu 80, bardzo trudno jest wyrównać, chyba że jesteś magiem. Jeśli jesteś magiem, możesz wyskoczyć w jaskiniach Pirate na północ od Tulimshar.
  • Z 80-85 poziomów, poluj w krypcie, głównie zombie dla Love Triangle Quest.
  • Z 85-90 poziomów poluj Terranites i Fallens. Musisz zebrać kamienie szlachetne dla [Sióstr Illia] Quest.
 • LVL 90-99:
  • Z poziomu 90 polowanie Red Bone s, Wight i Piraci.
  • Polowanie na grupy. Z odpowiednim partnerem można uzyskać podwójny XP.
  • Wykonaj Siostry Illia tyle razy, ile jest to możliwe. Otrzymujesz dobre pieniądze, przedmioty i XP z Illii.
  • Robisz Crypt Bossów wielokrotnie. W ostatniej aktualizacji została zwiększona premia XP dla szefów kryptografii.
  • Pokonaj wyzwanie Candoru wielokrotnie i [Milly's Hero]]
  • Baw się w jaskini węża, cmentarzu, krypcie, jaskini Terranite, jaskiniach Yeti i górach śniegu. Nie zapomnij o stosowaniu [stackowania] stosu!

Więcej szczegółów na temat zadań dostępnych jest w Questy i mapach obecnego świata w User: Superkoop / IngameMap i In-game_world_map.

wskazówka

Spróbuj wykonać Questy na poziomie, na który są przeznaczone. Dostarczają, pieniądze, przedmioty, a często wiele doświadczeń, które pomogą Ci postępować niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany osiągnięciem, czy nie.

To trudne do wyrównania po tym punkcie, ale nie jest zupełnie niezbyt często znalezienie graczy z poziomami w latach 80., a nie niemożliwych do osiągnięcia 90 i więcej. To zajmuje dużo czasu i pracy. Jeśli jesteś ambitny, że stanie się jednym z najwyżej cenionych graczy, przygotuj się na wiele godzin, a czasem wiele godzin na raz, aby osiągnąć ten cel. Oto kilka wskazówek:

Setzer

Setzer jest jedną z najczęściej używanych i najlepszych broni w grze. Mimo że Setzer ma mniejsze obrażenia niż Knife Rock i inne bronie, to ma niższy czas ataku, za pomocą którego będziesz miał więcej dps. Aby uzyskać Setzer, musisz mieć poziom 60 i zobaczyć Setzer Quest, aby uzyskać więcej informacji. Setzer Quest daje również dobre XP.

Kosy

922/5000 Farmer's Scythe była jedną z najpopularniejszych broni w grze i była przez jakiś czas uważana za najlepszą. (Było to spowodowane błędem, który pozwolił na znacznie większe szkody). Teraz jest łatwa do zdobycia i pomaga nowicjuszom ewoluować w grze (łatwiej). Aby zdobyć tę "śmiercionośną" broń, musisz przejść do Hurnscald. Aby tam dotrzeć, odwiedź stację w południowej części Candor. Musisz poczekać na prom, aby dostać się do Hurnscald. Po przybyciu do centrum miasta (w pobliżu Soul Menhir, skieruj się na północ, idź nieco na północny wschód i spotkasz NPC imieniem Hinnak, który wygląda jak rolnik. On daje ci zadanie, aby przynieść mu 10 Pink Antennae. To wymaga czasu, ale z determinacją można to zrobić szybko. Alternatywnym rozwiązaniem jest poproszenie kogoś o to, czy oddadzą Pink Antenę, a nie najlepiej, aby je kupić od kogoś, odkąd będziesz musiał zaoszczędzić na sprzęcie.

Miejsca szkolenia

Kopalnia południowej Tulimshar (archery 10+, wyższe dla wojowników)

Plaże West Tulimshar (poziom 30-60)

Węzeł Snake'a (Cave Maker Cave) może okazać się bardziej niebezpieczny, zwłaszcza, jeśli dołek spoczywał przed wejściem. Zawodnicy powinni podejść do dołu z ostrożnością i jechać grupami w miarę możliwości. Szybkość odradzania jest niewiarogodna, a Snakes dają 400 EXP do zabicia.

Dla łuczników o dużej sprawności (80+) trening może być korzystny także w Górach Pustyni na południowy wschód od pustyni węża. Węże Góry są bardziej defensywne i agresywne, ale 500 EXP może wspinać się szybko na tych poziomach, jeśli gracz ma szansę osiągnąć stały traf.

Terranite Cave jest ładnym miejscem do trenowania jego pająków, nieumarłych i [Terranite | Terranites] (60+). Uważaj na przypadkowych morderców; Jest to obszar PvP!

Wyższe poziomy mogą trenować na cmentarzu. Góry Śnieżne i ich jaskinie zapewniają duże obszary szkolenia, zarówno dla małych, jak i szerokich grup graczy. Są to naprawdę wysokie miejsca z miłymi i trudnymi questami.

Magowie z wysoką żywotnością i inteligencją mogą ćwiczyć się na Jackie O na cmentarzu lub na szczycie kopalni na północ od Hurnscald.

Crypt TBA.

Technika treningowa

Twój nadgarstek będzie zmęczony podczas tych długich sesji treningowych. Spróbuj zaplanować mapowanie klawiatury tak, aby ataki i klawisze docelowe były bardziej ergonomiczne dla Twoich rąk, jak można to zrobić przez klienta w Instalatorze . Osobiście używam "A" i "Z" na moim komputerze, co znacznie pomaga mojej wytrzymałości treningowej.

Kolejną dobrą sztuczką jest uzdrawianie na żądanie. Zbieraj przedmioty do uzdrawiania (wolę piwo ... zbieram jabłka, p) i spraw, aby okno zapasów było wystarczająco małe, aby nie blokowało zbyt wiele miejsca. Teraz należy zachować tę pozycję i po prostu kliknij Użyj , gdy potrzebujesz szybkiego wyleczenia. To jeszcze lepiej, jeśli masz niedawnego klienta z paskiem skrótów towarów. Włączam element leczniczy i po prostu wyleczę go jednym naciśnięciem klawisza w razie potrzeby. Pamiętaj, że teraz uzdrawiamy z czasem.

Gospodarka

Zobacz stronę Ekonomia.

Etap końcowy

Po zdobyciu wystarczającej ilości poziomów i pieniędzy, które wiecznie się zacierają, masz wiele możliwości spędzania czasu:

Zostań obsesyjnym kolekcjonerem. Outfit Wars może pomóc w znalezieniu konkurencyjnego zbieracza w tobie.

I oczywiście możesz zostać programistą: patrz poniżej.

Końcowe przemyślenia

Tak więc uzupełniasz swoją kolekcję przedmiotów i wypoziomuj ją tak bardzo, jak tylko chcesz. Skończyłeś wszystkie questy. Co jeszcze możesz zrobić? Cóż, jedną z wielkich rzeczy na temat oprogramowania Mana World i Open Source w ogóle jest to, że każdy może poprawić jego jakość i dalej. Jest wiele sposobów, w jaki możesz to zrobić, nawet bez wiedzy "programowania".

Im bardziej aktywni gracze gra, tym bardziej potencjalni programiści zostaną wprowadzeni do gry. Im bardziej potencjalni programiści mamy, tym szybciej będzie rozwój. Oznacza to nowe funkcje, przedmioty, zadania itp. Dla każdego. Jak możesz pomóc utrzymać dużą aktywną bazę graczy?

Cóż, jak zauważyłeś, zanim przeczytasz ten przewodnik, gra ma nieco trudną naukę dla nowych graczy. Wielu doświadczonych graczy pomaga początkującym z questami i przedmiotami - niektóre nawet starają się tworzyć konta poświęcone wyłącznie temu celowi.

Jak doświadczeni gracze kończą czas, czekając na nową treść? Mówiąc prosto, robimy własne questy i zdarzenia, pobudzając konkurencję między graczami i przyznając nagrody jako zachętę. Jest to świetny sposób na to, że nie znudzimy się i wyrzucamy z gry, a każdy może się z tym zaangażować.

Co najważniejsze, jeśli masz czas i trochę wiedzieć, możesz bezpośrednio wpłynąć na rozwój gry, pomagając w kodzie TMWServ, skryptowaniu nowych elementów, tworzeniu sztuki pikselowej dla nowych tilesetów, NPC, potworów itp. Jako odwzorowanie. Mapowanie jest bardzo proste i wykonywane w swobodnie dostępnym edytorze o nazwie Płytka, na której można przeczytać więcej na stronie Mapa rozwoju.

Robienie tych wszystkich rzeczy jest łatwiejsze, gdy nie pracujesz sam; Rzeczywiście większe projekty można rozwiązać znacznie szybciej w grupach. Chociaż w kliencie nie ma zintegrowanego systemu gildii, gracze zaczęli tworzyć własne "nieoficjalne" gildie (patrz Grupy graczy. Wszystkie one służą różnym celom, ale przynajmniej jedna poświęca się dalszemu rozwojowi gry za pomocą trzech powyższych metod. Zastanów się, jak przystąpić do gildii tak, aby była częścią społeczności graczy, która stara się poprawić grę. Nie będziesz tracić swojej indywidualności (zwykle!) W ten sposób.