Fa:Walkthrough

This article contains information for players or people interested in playing The Mana World.

This article is for reference purpose

The features described in this article are already implemented in the game. The article should describe how a certain aspect of the game currently works. You may of course edit this article to improve the description of the circumstances. Your opinions or improvement suggestions about the described aspects themself are of course appreciated, too. But please put these on the discussion page of this article to keep facts and fiction separated.


قوانین و اخلاق

علاوه بر قوانین بازی، ما به آداب و رسوم زیر توصیه خواهیم کرد:

 1. بدون اجازه (بدون اجازه) سرقت کنید (رها کردن: مواردی را که توسط یک شخص هیولایی کشته شده اند، کشته).
 2. کشتن، سرقت بدون اجازه (kill-steal: کشتن هیولای شخص دیگری در حال مبارزه برای رسیدن به آسان).
 3. مودب باشید، وقت بگذارید تا قبل از هر چیزی از مردم دعوت کنید، همانطور که در زندگی واقعی پیروی می کنید، همان مکتوب را در مکالمه دنبال کنید.
 4. برای دیگران کاری نکنید زیرا دوست ندارید به خودتان انجام دهید.

کنترل های پیش فرض

صفحه کلید

Key Action
Arrow Keys حرکت در اطراف
Ctrl or A + X حمله
F1 کمک آنلاین را تغییر دهید
F2 پنجره پروفایل را تغییر دهید
F3 پنجره موجودی را تغییر دهید
F4 پنجره تجهیزات را تغییر دهید
F5 پنجره مهارت را تغییر دهید
F6 ضامن پیروزی
F7 پنجره چت را تغییر دهید
F8 میانبر میانبر را تغییر دهید
F9 نمایش پنجره تنظیمات
F10 پنجره اشکال زدایی را تغییر دهید
Alt+0--Alt+9, - & + شکلک ها را نشان بده
S or Alt+S نشستن / ایستادن
Alt+F قابلیت ردیابی خطایابی را تغییر دهید
Alt+T غیرفعال کردن / اجازه دادن به معاملات درج
Alt+P عکسبرداری از صفحه مانیتور
A نزدیکترین هیولای هدف
H پنهان کردن تمام پنجره های غیر چسبنده
G or Z انتخاب کن
Enter پنجره چت تمرکز / ارسال پیام
Shift نگه داشتن آن هنگام حمله به قفل هدف برای حمله خودکار

نکته: کلیدهای لیست شده در اینجا کلید 'پیش فرض' 'هستند. برای تغییر کلید به تنظیمات -> صفحه کلید بروید.

موش

Key Action
Left-click (on character) حمله
Left-click (on item) راه رفتن و برداشتن
Left-click (on ground) قدم زدن در جهت نشانگر را تغییر دهید
Right-click (on character) منوی کشویی متن
Left-click (on ground) قدم زدن را در جهت معکوس قرار دهیدr

نکات:

 • هنگام استفاده از ماوس برای پیاده روی، شخصیت شما به طور خودکار از یک الگوریتم مسیریابی استفاده می کند تا نزدیکترین مسیر را به مکان اشاره گر ماوس برساند.
 • برای اجرای پیش فرض عمل کلیک کنید: پیاده روی، انتخاب یک آیتم، حمله به یک هیولا و صحبت با NPC ها (مطمئن شوید که روی foot آنها کلیک کنید) '.
 • برای نمایش یک منوی زمینه (تجارت، حمله، دوست، ...) کلیک راست کنید. برگزاری [Shift چپ] مانع از پیاده روی در هنگام حمله می شود.

مراحل اول

هنگامی که شما برای اولین بار به وب سایت Mana در سرور پیش فرض وارد شوید (در حال حاضر server.themanaworld.org)، رابط کاربری نسبتا تمیز که چند دکمه دارد را متوجه خواهید شد. اکثر آنها خود توضیحی هستند، گرچه توجه داشته باشید که همه پنجره ها یک دکمه نزدیک ندارند. شما باید روی دکمه X برای بستن آنها کلیک کنید (فرض کنید شما آنها را باز کردید). یک کلید میانبر برای بستن نقشه در readme وجود دارد. اگر در شک، ضربه F1.

شما در Candor Island، یک جزیره زیبای برای اولین بار کشته شده اید! تبریک و تبریک به جهان مانا. بلافاصله Sorfina با شما صحبت خواهد کرد. پس از آن خواهید آموخت که چگونه بازی کنید و از دستورات استفاده کنید. شما همچنین یک پیراهن پنبه ای را در صندلی که در نزدیکی شما است، دریافت خواهید کرد. موجودی خود را باز کنید (F3) و بر روی پیراهن پنبه کلیک کنید، سپس روی تجهیز کلیک کنید. پیراهن پنبه ای به شما اجازه می دهد تا به جای برهنه نیمه برهنه شوید. همچنین دفاع شما را افزایش خواهد داد. کمی بعد، شما یک چاقو دریافت خواهید کرد که مفید خواهد بود برای کشتن هیولاها مانند Maggots.

شما با کشتن هیولا سطح را به دست می آورید. کشتن هیولا چیزی است که شما معمولا انجام می دهید، بنابراین بهتر می توانید به آن استفاده کنید. شما می توانید بر روی یک هیولا کلیک کنید، یا با نزدیک شدن به هدف، با فشار دادن "A" و "Ctrl" برای حمله. اگر شما هدف قرار دادن یک "هیولا" را خیلی ضعیف تر کنید، "Shift" و "Ctrl" را با هم فشار دهید. این باعث می شود تا زمانی که حرکت نکنید، به طور خودکار حمله کنید. با قتل گل سرخ، چیزهای کوچک سفید که در اعداد در حال اجرا هستند، شروع به کار کنید. اگر نوار بهداشتی شما قرمز شود، هرگز ترس نداشته باشید - یک خانم توسط دروازه ای به نام الانوره (جنوب از جایی که شما شروع می کنید) وجود دارد که شما را به صورت رایگان درمان می کند. اما توجه داشته باشید که او قادر نخواهد بود تا همیشه شما را درمان کند. این یک فرایند مسیریابی است که شما استفاده می کنید - کرم ها را می سوزانید، بهبود می یابید، کرم ها را کشته اید.

NPCs (شخصیت های غیر قابل پخش) شخصیت های روی سرور هستند. شما به راحتی می توانید با نام آبی خاکستری آنها را شناسایی کنید. شما می توانید بر روی آنها کلیک کنید تا با آنها صحبت کنید. بعضی از آنها برای شما کاری را انجام می دهند، دیگران می توانند چیزهایی را برای شما به فروش برسانند و چیزهایی را از شما بخرند و بعضی دیگر می توانند شما را درمان کنند. اگر شما به سمت راست و پایین از طریق دروازه از جایی که شما شروع می کنید، NPC به نام Elanore شما را به صورت رایگان برای شما به ارمغان خواهد آورد تا زمانی که شما به سطح 10. توجه داشته باشید که اگر شما با نگه داشتن کلید Ctrl حمله، شما می توانید با کلیک کردن او در همان زمان. این با کمک مبارزه با آتش گابن ها باید از طریق آن 20 سطح اول به شما کمک کند.

هنگامی که شما یک هیولا را کشته اید، آن را می میراند و به نظر می رسد مرده برای چند ثانیه. ممکن است یک مورد را کاهش دهد. شما می توانید در بالای آیتم ایستاده و "G" یا "Z" را فشار دهید تا مورد را دریافت کنید. اگر می خواهید از آن استفاده کنید، آن را در موجودی خود دارید. اگر شما نمیتوانید از آن استفاده کنید یا آن را تجهیز نکنید، ممکن است یک مورد تلاش یا یک مورد بی فایده باشد. آیتم های بی فایده می تواند به هر NPC که اقلام را خریداری و فروش می کند، مانند Neko فروخته شود. اگر چه مغازه های مختلف با قیمت های مختلف با قیمت های مختلف از شما خرید می کنند. این قیمت ها به طور کامل در مرجع مورد فهرست شده است. اگر مطمئن نیستید که آیتم بی فایده باشد یا برای تلاش لازم باشد، آن را حفظ کنید و از بازیکنان با تجربه بیشتری بپرسید.

از ابتدا، شما می توانید به طور مستقیم شروع به دریافت مهارت های اساسی (در صفحه مهارت ها ارائه شده است. این ها به مهارت ها، مهارت هایی که هر روز استفاده می کنید نیاز دارند.

"S" را برای نشستن فشار دهید. این باعث می شود سرعت بازپخش خودکار شما سریعتر شود. شما همچنین می توانید "Alt" را نگه دارید و هر یک از اعداد 1 تا 0 را فشار دهید، و همچنین نماد منفی برای تحریک.

به غیر از زمین بیابانی که از آن شروع می کنید، در The Mana World چندین منطقه مختلف وجود دارد. شما فرصتی برای پیدا کردن این مناطق به تنهایی خواهید داشت. همچنین سلاح های مختلفی وجود دارد که شما می توانید علاوه بر آنچه شما شروع به استفاده از آن می کنید. چشم هایتان را در هر مغازه ای که می بینید از بین می برید (قارچ ها نیز چیز خاصی را از بین می برند - کرگدن، که به طور قابل توجهی بیشتر از چاقویی که شما شروع می کنید، مشاهده می شود (برای اطلاعات بیشتر به [[Item Reference] مراجعه کنید).

بالا بردن آمار شما

 • هنگامی که شما در سطح جهانی Mana به دست می آورید، امتیازات را می توانید به دست آورید که شما می توانید بین آمار مختلف توزیع کنید.
 • در اصل، تنها دو مسیر در دراز مدت مفید هستند و جامعه به آنها به عنوان جنگجو (یا Melee) و آرچر (یا Ranged) اشاره می کند. تا زمانی که سطح بالاتری برخوردار باشد، موثر نبوده است. سطح 70 برای شروع به عنوان Mage ایده آل است.
 • همیشه سعی کنید آمار را در چند ضلعی 5 حفظ کنید. اگر آمار شما در مقیاس 5 باشد پاداش دریافت می کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر آمار، صفحه آمار را ببینید.
 • شما همیشه می توانید آمار و تجهیزات خود را به راحتی در سرور تست تجربه کنید. من به شما توصیه می کنم برای اولین بار آمار خود را در سرور تست تست کنید.

کلاس ها

TMW هیچ طبقه ای برای انتخاب ندارد اما بیشتر تعریف Warrior، آرچر و Mage بر اساس آمار و تجهیزات آنها است. می توان آمار را برای Archer، Warrior و Mage در همان زمان با فقط تغییر تجهیزات ساخت، اما امتیازات بیشتری را مصرف خواهد کرد. برای شروع و دیگر بازیکنان جدید، توصیه می شود که به عنوان Warrior شروع کنید و پس از تکمیل Bandit Quest در سطح 30 به Archer تبدیل شوید. شما می توانید پس از تکمیل Cindy Quest به عنوان Mage در سطح 70 شروع کنید.

 • 'جنگجو' با استفاده از شمشیر یا شمشیر شمشیر برای مبارزه با. برای اطلاعات بیشتر به جنگجو بروید.
 • 'آرچر' آسان به بازی است و می تواند به سرعت بالا ببرد. آرچر از کمان و فلش استفاده می کند. برای اطلاعات بیشتر به Archer مراجعه کنید.
 • 'Mage' برای مبارزه و بهبودی از جادو استفاده می کند. بازی با Mage آسانتر است. برای اطلاعات بیشتر به Mage مراجعه کنید.

تنظیم مجدد

Malivox و Wyara NPC هستند که می توانند امتیازات وضعیت خود را بازنشانی کنند. بنابراین اگر می خواهید کلاس خود را تغییر دهید، یا احتمالا به طور تصادفی INT را به جای DEX مطرح کردید، یا هر چیزی که باعث می شود شما مجددا امتیاز خود را به اشتراک بگذارید، فقط از آنها بازدید کنید.

شعبده بازي

مقاله ای به نام Magic را ببینید.

پیگیری سریع

 • 'LVL 1-15' :
  • قورباغه ها و عقرب های گاه به گاه را بکشید
 • کشتن Goblins آتش، در حالی که شما می توانید به صورت رایگان از Elanore در Tulimshar یا پرستار در Hurnscald (بدون درمان تنها در حالی که شما سطح 10 و زیر) بهبود می یابند.
 • 'LVL 13-28' :
  • کشتن pinkies برای گرفتن Scythe [دفعات بازدید: زیر].
  • بخش معادن را از Quests طلسمشار برای دریافت 'کوتاه'
  • خفاش ها، پینکی ها، سنجاب ها و کت ها را بکشید. (Fluffies به بهترین تجربه متوسط می دهد.)
 • 'LVL 25-40' :
  • کشته شدن زباله های سبز، اسلایدهای دریایی، قارچ های غول پیکر و عقرب های قرمز. (لجن سبز بهترین تجربه متوسط را می دهد.)
  • انجام Bandit Quest، شروع کنید جنگل باند تلاش، تلاش شیر سپر چوبی
  • شروع ماموریت های جادویی
  • GP، سنگ آهن و زغال سنگ را ذخیره کنید تا Light Platemail (+25 DEF) و یک سرریز ابریشمی (+10) (5000 GP) دریافت کنید.
  • (صرفه جویی در خام خام و GP، دریافت جنگل بوی اگر شما ترجیح می دهند تیراندازی با کمان).
  • یادگیری تمرکز اصلی مهارت
 • 'LVL 38-50' :
  • کشتن زردی زرد، اسلایدهای قرمز، عقرب سیاه و عنکبوت (اسلایدهای قرمز بیشترین پول را).
 • 'LVL 45-60' :
  • کشتن گل ها، قارچ های بد، مارها، عنکبوت.
  • کلاه های آهن را دریافت کنید.
  • پایان دادن به مأموریت ها و مجموعه ای از قطره های نادر
  • شروع به بازدید از باتلاق و قبرستان
 • 'LVL 61-90' :
  • دریافت Setzer و بهترین زره ممکن است.
  • از سطوح 75-80 سطح، Terranites را در Terranite Cave شکار کنید و تلاش Terorite Armor Heathin را تکمیل کنید.
  • از سطح 80، آن را بسیار سخت به سطح بالا مگر اینکه شما Mage. اگر شما مگی هستید، می توانید سریع تر در غار دزدان دریایی در شمال Tulimshar بالا.
  • از سطوح 80-85، شکار در کریپت، عمدتا زامبی برای عشق مثلث تلاش.
  • از سطوح 85-90، Terranites و Fallens را شکار کنید. شما باید برای جمع آوری [سنگ های قیمتی] [Quest] کلیک کنید.
 • 'LVL 90-99' :
  • از سطح شکار 90 استخوان قرمز، وایت و دزدان دریایی.
  • شکار در گروه. با شریک درست می توانید دو برابر XP دریافت کنید.
  • انجام خواهران الیا هر چند بار که ممکن است. پول، اقلام و XP از Illia به دست می آورید.
  • آیا کریپت کارفرمایان چندین بار مسابقه می دهد؟ پاداش XP از کارفرمایان Crypt در به روز رسانی های اخیر افزایش یافته است.
  • چندین بار چالش Candor را بچرخانید و قهرمان Milly's باشید
  • از غار Snake، قبرستان، Crypt، غار Terranite، غارهای یتی و تپه های برفی لذت ببرید. فراموش نکنید که پشته!

اطلاعات بیشتر در مورد این ماموریت ها در Quests و نقشه های جاری جهان در کاربر: Superkoop / IngameMap و In-game_world_map موجود است.

نکات

سعی کنید quests را در سطح طراحی کنید. آنها پول، اقلام و اغلب تجربه های زیادی را ارائه می دهند که به پیشرفت شما کمک می کند که آیا شما علاقه مند به موفقیت آن هستید یا خیر.

پس از این مرحله نسبتا دشوار است، اما به سختی می توان بازیکنان را با سطوح در 80s پیدا کرد، و نه غیرممکن است که بتوانیم تا 90 و بالاتر برسیم. این کار زمان زیادی را صرف می کند. اگر شما در مورد تبدیل شدن به یکی از بالاترین سطح بازیکنان در این بازی بلندپروازانه باشید، آمادگی داشته باشید تا ساعت ها، گاهی اوقات چندین بار در یک زمان برای رسیدن به این هدف آماده شوید. در اینجا چند اشاره گر وجود دارد:

Setzer

Setzer یکی از محبوب ترین و بهترین سلاح در بازی است. هرچند [[Setzer] آسیب کمتری نسبت به [Rock Knife]] و سلاح های دیگر دارد، تاخیر حمله کمتری دارد که شما باید DPS بیشتری داشته باشید. برای دریافت Setzer، شما باید سطح 60 باشد و برای جزئیات بیشتر Setzer Quest را ببینید. Setzer Quest همچنین xp خوب را می دهد.

Scythe

[[Scythe] Farmer's Scythe] یکی از سلاح های رایج در این بازی بود و برای یک لحظه بهترین ها بود. (این به دلیل یک اشکال است که به شما اجازه می دهد تا با آن بسیار آسیب بزنید.) اکنون به راحتی می توانید بدست آورید و به افراد جدید کمک می کند که در بازی به راحتی (+75 آسیب) تکامل پیدا کنند. برای دریافت این سلاح مرگبار، باید به Hurnscald بروید. برای رسیدن به آنجا، از حوضچه ی جنوبی سمت Candor دیدن کنید. پس از آن باید کشتی را به Hurnscald منتقل کنید. هنگامی که شما در مرکز شهر (نزدیکی روح النشیر می روید، به سمت شمال بروید، کمی به سمت شمال بروید و شما NPC را دیدید که به نظر یک کشاورز است. او به شما یک تلاش برای آوردن 10 آنتن پینک می دهد. طول می کشد اما با اطمینان می توان آن را به سرعت انجام داد. راه حل جایگزین این است که از کسی بپرسید که آیا Antenna Pink را اهدا می کند یا نه، بهتر است که آن را از کسی خریداری کنید، زیرا باید برای تجهیزات ذخیره کنید.

مکان های آموزشی

برای کمانداران با مهارت بالا (80+)، آموزش نیز ممکن است معدن جنوب تالیمشار (کمان 10+، بالاتر برای رزمندگان)

سواحل تالامشار غرب (سطوح 30-60)

بناب مار (Cave Hakerer) ممکن است خطرناکتر باشد، به خصوص اگر گودال خود را در مقابل ورودی قرار دهید. بازیکنان باید با احتیاط به گودال برسند و در صورت امکان در گروهها شرکت کنند. نرخ تخم ریزی باور نکردنی است، و مارها به مدت 400 تا صبح یک پاپ.

برای کمانداران با مهارت بالا (80+)، آموزش نیز ممکن است در کوهستان کویر جنوب شرقی کویر مار مفید باشد. مارهای کوهستان دفاعی و تهاجمی تر هستند، اما اگر بازیکن بتواند نمرات دائمی را به دست آورد، 500 EXP می تواند صعود کند.

غار Terranite محل خوبی برای آموزش با عنکبوت، ارواح و Terranites (60+) است. مراقب قاتلان تصادفی باشید؛ این یک منطقه PvP است!

سطوح بالاتر می توانند در قبرستان آموزش ببینند. کوه های برفی و غارهای آنها نیز مناطق زیادی را برای آموزش فراهم می کند، هم برای گروه های کوچکی و هم برای بازیکنان. این ها مکان های واقعا سطح بالا با quests خوب و سخت هستند.

مگ های با قدرت و هوش بالا می توانند خود را بر روی جک O در گورستان یا در بالای معادن، در شمال Hurnscald آموزش دهند.

کریپت برای تأیید

روش آموزش

مچ دست شما در این جلسات تمرین طولانی از بین می رود. سعی کنید صفحه کلید خود را به گونه ای طراحی کنید که حمله و کلیدهای هدف شما به دست شما ارگونومی تر باشد زیرا شما می توانید از طریق برنامه «تنظیم» آن را انجام دهید. من شخصا از رایانه "A" و "Z" استفاده می کنم که به شدت به استقامت آموزش من کمک می کند.

یک ترفند خوب دیگر تقاضای بهبود است. سهام خود را به مورد شفا خود را انتخاب (من ترجیح می دهند آبجو ... من جمع آوری سیب؛ P) و پنجره موجودی را به اندازه کافی کوچک است که بسیاری از منطقه از بینایی شما را مسدود نمی کند. در حال حاضر این مورد را انتخاب کنید و شما می توانید به سادگی با استفاده از استفاده از 'هر زمان که شما نیاز به یک التیام سریع. این حتی بهتر است اگر شما یک مشتری اخیر با نوار میانبر مورد دارید. من استفاده از آیتم های جراحی را می توانم انجام دهم و در صورت نیاز با یک ضربه زدن به کلید، بهبود پیدا کنم. به یاد داشته باشید که ما در حال حاضر در طول زمان بهبود می یابیم.

اقتصاد

صفحه اقتصاد را ببینید.

پایان بازی

پس از به دست آوردن مقادیر کافی و پولی که خرد کردن ابدی از شما شروع می کند، گزینه های متعددی برای صرف وقت خود دارید:

و، البته، شما می توانید یک توسعه دهنده شوید: زیر را ببینید.

افکار نهایی

بنابراین شما مجموعه اقلام خود را تکمیل کرده اید و تا آنجا که ممکن است به آن توجه کنید. شما تمام مسائل را تمام کرده اید. شما چه کار دیگه ای میتوانید انجام دهید. خوب، یکی از چیزهای بزرگ در مورد نرم افزار Mana World و Open Source به طور کلی این است که هر کسی می تواند آن را بهبود بخشد و آن را به همراه داشته باشد. راه های بسیاری وجود دارد که می توانید انجام دهید حتی بدون دانش برنامه نویسی.

بازیکنان فعال تر این بازی را دارند، برنامه نویسان بالقوه بیشتر به بازی معرفی خواهند شد. و برنامه ریزان بالقوه ما بیشتر، سریعتر توسعه خواهد رفت. این بدان معنی است که ویژگی های جدید، اقلام، مسائل و غیره برای همه. چگونه می توان یک پایه فعال فعال فعال را تقویت کرد؟

خوب، همانطور که ممکن است قبل از اینکه شما این راهنما را بخوانید متوجه شده باشید، بازی تا حدودی یک منحنی یادگیری دشوار برای بازیکنان جدید است. بسیاری از بازیکنان با تجربه تر به افراد تازه وارد با مأموریت ها و اقلام کمک می کنند - حتی برخی از آنها حتی برای ایجاد یک حساب اختصاصی صرفا به این هدف می روند.

ازیکنان با تجربه چگونه زمان می برند در حالی که ما برای محتوای جدید صبر می کنیم؟ به سادگی می توانیم مأموریت ها و رویدادهای خودمان را ایجاد کنیم، رقابت میان بازیکنان را افزایش دهیم و جوایز را به عنوان انگیزه بدست آوریم. این یک راه عالی است که ما دیگر بازیکنان را از خستگی و خروج از خود دور نگه داریم و هر کسی بتواند با آن درگیر شود.

مهمتر از همه این است که اگر شما وقت داشته باشید و کمی از چگونگی بدست آوردن آن داشته باشید، می توانید به طور مستقیم با توسعه دادن به بازی، با کمک به کد TMWServ، نوشتن اسناد جدید، ایجاد هنر پیکسل برای tileets جدید، NPC ها، هیولاها و ... به عنوان نقشه برداری نقشه برداری به طور خاص بسیار ساده است و در ویرایشگر آزاد به نام Tiled انجام می شود، که شما می توانید در صفحه Map development بیشتر بدانید.

انجام این همه چیز آسان تر است، زمانی که شما به تنهایی کار نمی کنید. در حقیقت، پروژه های بزرگتر را می توان در گروه ها بسیار سریع تر حل کرد. اگر چه در سرویس گیرنده سیستم ادغام یکپارچه در مشتری وجود ندارد، بازیکنان تیم های غیر رسمی خود را آغاز کرده اند (نگاه کنید به گروه های پخش). همه آنها اهداف مختلفی دارند، اما حداقل یکی از آنها به هدف توسعه بازی از طریق سه روش فوق اختصاص دارد. پیوستن به یک تیم مانند این را در نظر بگیرید که بخشی از یک جامعه پخش کننده است که به دنبال بازی بهتر است. شما در انجام این کار شخصیت خود را (معمولا!) از دست نخواهید داد.